Necati Ateş Kimdir

545154
İlk lig müsabakasına da 18 Ocak 1998 tarihinde Bursaspor’a karşı oynanan Süper Lig müsabakasinda 56. dakikada oynuna sonradan girerek çıktı.

Altay’daki ilk sezonunda genç yaşına rağmen 8 müsabakada görev aldı ve bu müsabakalarda iki gol kaydetti. Altay’da sonraki iki sezonu bu kadar olumlu geçmedi ve iki sezonda 14 müsabakada görev alabildi.

Altay’daki üçüncü sezonunun devre arasından itibaren sezon sonuna kadar Aydınspor’a kiralık olarak verildi. Sezon sonu Altay’a geri döndükden sonra Altay’ın 1. Lig’e düşmesi ile düzenli olarak forma giyme fırsatı buldu ve 25 lig maçında 19 gol kaydetti.

Bu başarısından dolayı tüm dikkatleri üzerine çekti ve büyük takımların onu istemesine rağmen 2001–02 sezonun ilk haftalarında Cem Uzan’ın desteklediği Adanaspor’a transfer oldu.

Çoçukluk yıllarının bir kısmını Almanya’da geçirmiş olan Necati daha 14 yaşında ailesiyle beraber Türkiye’ye döndü. Memleketi olan İzmir’de Narlıdere Esnafspor altyapısında futbola başladı.

Burada üç sene oynadıktan sonra İzmir’in güçlü ekiplerinden Altay’ın altyapısına transfer edildi.

Burada önce ağırlıklı olarak PAF takımı için oynasa da ilk sezonundan itibaren A takımla antrenmanlara çıkmaya başladı ve Altay’da ilk resmî müsabakasını 16 Aralık 1997 tarihinde İstanbulspor’a karşı oynanan Türkiye Kupası maçında 46. dakikada Ömer Pehlivan’ın yerine oyuna girerek oynadı

Etiketler: