Rüya Tabiri Kategorisi


Rüyada Akbaba Görmek

Akbaba yakalamak, hastalığa; bir yerleşim alanına akbabaların girdiğini görmek, oranın istila edilmesine; bir hastanın evinde akbaba görmesi ölümünün yaklaşmış olduğuna; sanat ehli kişinin akbaba görmesi menfaatte; akbaba sürüsü işsizliğe, korku ve sıkıntıya yorumlanır. Akbabanın gagalaması, maddi ve manevi zarar olarak yorumlanır. Rüyada akbaba gören kişi, nezaketsiz ve ahmak insanla tabir edilir.


Rüyada Aksak Görmek

Sağ ayaktaki aksaklık oğul sahibi olanların oğullarını evlendireceğine, sol ayaktaki aksaklık kız evlat sahibi olanların kızlarının istenmeye gelineceğine işaret eder. Rüya tabirlerine göre rüyada aksak görmek; Bir kimsenin rüyasında aksadığını görmesi, yapmak istediği şeylerde acze düşeceğine, yılgınlık yaşayacağına, fesat ve hileye başvuracağına işaret eder.


Rüyada Albay Görmek

Rüyasında ünlü aktörleri gören kişinin dünya hayatını önemsememesi, işleri oyun ve oyalanma olarak görmesi olarak yorumlanır.


Rüyada Alçı Görmek

Ayrıca hastalıklardan kurtulmak, şifa bulmak olarak da yorumlanır. Rüya tabirlerine göre rüyada alçı görmek; Rüyasında alçı gören kimsenin, iş hayatında başarılı olacağına, itibar ve mevki kazanacağına işaret eder.


Rüyada Alet Görmek

Rüyayı gören kişinin çok faydalı ve kazançlı bir işe girişeceğine işaret eder. Rüya tabirlerine göre rüyada alet görmek; Bir kimsenin rüyasında herhangi bir alet görmesi veya kullanması, kişinin kendi emeğiyle mal ve rızık elde etmesi olarak yorumlanır.


Rüyada Alın Görmek

Rüya tabirlerine göre rüyada alın görmek; Bir kimsenin rüyasında alın görmesi işini değiştireceğine ve yeni işinde başarılı olacağına işaret eder.


Rüyada Alkol Görmek

Rüyada alkol ve alkollü içecekler görmek, keder ve üzüntüye, hayır beklenen işlerin olumsuz sonuçlanmasına, huzursuz ve sıkıntılı bir ömür sürmeye işaret eder.


Rüyada acem Görmek

Bazı kere de Acem görmek, ticaretle tabir olunur. Halktan biri ise veya bir kadin ise, zengin bir kimseden iyilik ve menfaat görür. Rüyada tanımadığı, yani yabancı bir adamı görmek, yeni bir arkadaşa Delâlet eder.


Rüyada acele Görmek

Yalniz evlenme hususunda acele etmek hayir ile yorumlanir, Ibni-i Sirin e gore (r.a): Acele etmek ruyada pismanliga isarettir.


Rüyada abraş Görmek

Rüyada abraş görmek, hoşa gitmeyen bir şeyle karşılaşmaya delâlet eder. Dost ve ahbaplarından birinin Abraş olduğunu görmek ise, o kişi ile dostluğun bozulacağına işarettir..