Fıkrası Kategorisi


İskelet Fıkrası

*Öğretmen öğrencilere sordu: *- Burada bir hayvan iskeleti var. * Söyleyin bakalım, *bu hangi hayvanın iskeletidir? *Turgut cevap verdi: *- Ölmüş bir hayvanın iskeletidir.


Adsız Çocuk Fıkrası

*Küçük Burak’ın teyzesinin bir oğlu olmuştu. *Ali’yi çok seven teyzesi onu yanına çağırarak dedi ki: *-Burakcığım, oğluma senin adını *koyacağım onun ismi de Burak olacak, * nasıl memnun olur musun? *Burak gururla başını salladı: *-Çok memnun olurum teyze.. *Ben nasıl olsa isimsiz de dolaşabilirim.


Babasının İşi Fıkrası

*Öğretmen, Nurdane`ye sordu: *- Baban ne iş yapar? *Nurdane evde gördüğünü aynen söyledi: *- Annem ne iş yapmasını isterse, *onu yapar öğretmenim.


Cuma Namazı Fıkrası

*Nasreddin Hoca, * eşeğine binmiş kasabaya gidiyormuş. * Yolda bir tanıdığı sormuş: *- Hayrola Hoca, nereye böyle? *- Cuma namazına gidiyorum. *- Nasıl olur, bu gün salı Hoca, * altındaki eşeği göstererek: *- Böyle bir eşeğin olursa, * ancak salıdan yola çıkıp, * cuma namazına yetişebilirsin.


Allah’ın Rahmeti Fıkrası

*Nasrettin hoca birgün *camdan yağan yağmuru seyrediyormuş. * Yağmurdan kaçan bir adama gözü takılmış. *Camı açmış adama bağırarak ; *- Neden Allah’ın rahmetinden kaçıyorsun demiş. *Adam hocaya cevap vermeden kaçışına devam etmiş. *Ertesi gün adam camdan yağmuru seyrederken * Hoca dışarda yağmurdan kaçıyormuş. * Bunu gören adam Hocaya: *- Hocam Allah’ın rahmetinden kaçılır mı? *Neden […]


El Elin Eşeğini Fıkrası

*Eşeğin bulunması için herkes seferber olmuş. *Bu arada nasıl olmuşsa, Hoca da aralarına katılmış. Subaşının adamları Hoca’ya * : “Efendi, hepimiz birer yana dağılıp eşeği arayacağız. * Sen de şu bağların arasına bakıver.” *Hoca başlamış eşeği aramaya… *Türkü söyleyerek bağların içine dalmış. *O sırada birkaç adama rastlamış. *Adamlar : *” Efendi, burada ne ararsın böyle […]


İp Olur Fıkrası

*-Köylüler EYYÛB ismini, *-Eyip, İyip, iyp gibi bozuk şekilde telâffuz ediyorlarmış, *-hatta bazıları hiç söyleyemiyormuş. *-Bir gün Nasreddin Hoca vaazında: *– “Ey Müslümanlar! Oğlunuz *-olursa adını sakın Eyyûb koymayın. *-Halkın dilinde çokça söylene söylene, *- incele incele İp olur” demiş.


Şikeci Hakem Fıkrası

* Beşiktaş-Boluspor maçı sırasında hakem *Beşiktaşın net 2 golünü vermez, * Boluspor’a havadan bir penaltı verir. *Maç çığrından çıkmıştır. *Beşiktaşlılar neredeyse sahayı *terketmeyi düşünürler. * Boluspor 2. golü de atar. * Metin Tekin santrayı yapmaz bekler. *Hakem düdüğü bir daha çalar ama Metin hala topa dokunmaz. Hakem, -Metin neden başlamıyorsun, bak kart çıkartırım, der. Metin […]


Erzurum Fıkrası

*Beden terbiyesi il müdürlüğünün *eski kayıtlarında spor * dalları şöyle sıralanıyor; *1. Çimme dalı (yüzme) *2. Gumbuz dalı (boks) *3. Seyirtme dalı (atletizm) *4. Cilit dalı (cirit)


Atletizim Fıkrası

*Temel ile İdris bir gun stadyuma gitmişler. *Atletler koşarken aralarında şu konuşma geçmiş: *Temel : *- “Ula, bu uşaklar hacan niye koşayi?” *İdris : *- “Biri birinci gelecek, madalya alacak.” *Temel : *- “Haaaa!.. *Peçi öbürleri niye koşayi